Our News

Finančná správa bude obstarávať nový systém SWERP pre evidenciu tržieb

By Peter Mucha on 12. marca 2025 in Novinky a správy

Finančná správa (FS) pripravuje vyhlásenie verejného obstarávania pre  dodanie informačného systému SWERP, podpora prevádzky a údržba. Informácia je zverejnená v Úradnom vestníku Európskej únie. SWERP bude slúžiť ako systém, na ktorý sa budú integrovať online registračné pokladnice ako aj virtuálne registračné pokladnice.

Nový systém SWERP je potrebný najmä z dôvodu zabezpečenia technických predpokladov na implementovanie novej legislatívy v súlade zo zákonom č. 289/2008 Z.z o používaní elektronickej registračnej pokladnice a o zmene a doplnení zákona Slovenskej národnej rady č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov.

Cieľom obstarania je, okrem hlavných procesov vychádzajúcich z legislatívy, zabezpečiť aj obojsmernú komunikáciu medzi systémom a pokladnicou zavedením softvérovej on-line registračnej pokladnice a vybudovanie API (Aplikačné programové rozhranie) pre tretie strany, za účelom používania dát zo systému v rôznych oblastiach, napr. štatistika, účtovníctvo, poisťovníctvo, bankovníctvo, obchod. Súčasťou obstarania je aj zabezpečenie systémovej údržby a technickej podpory systému SWERP.

Na základe hore uvedeného FS zverejnila v Úradnom vestníku Európskej únie zámer obstarať dodanie informačného systému SWERP, podpora prevádzky a údržba. Spustenie nového systému SWERP je naplánované na druhú polovicu roka 2026.

Zdroj textu: Finančná správa – Tlačová správa zo dňa 12.3.2025

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *